A Xiaomi-nál bevett szokás, hogy először a hazai, ázsiai piacon kezdi el forgalmazni a telefonjait. Ez részben azért rossz nekünk, mert így később kaphatjuk kézhez őket, másrészt pedig ezek a készülékek gyakran nem tartalmazzák a hazai B20-as frekvenciát is is támogató modemet, így ennek hiányában sebességbeli és lefedettségi gondok is adódhatnak. Szerencsére léteznek a Global Version készülékek, amiket már a globális piacra szán a gyártó, így ezek a telefonok már támogatják a nálunk is használt hálózati frekvenciákat.
A legújabb Xiaomi készülékek, amiket összeválogattunk a belépőszinttől a felsőkategóriáig, mindegyik támogatja a B20-as hálózatot, így gond nélkül száguldozhatunk a gyors 4G hálózatokon és vidéken sem kell aggódni a lefedettség miatt.
A belépőszint - Redmi 6 és 6A
Xiaomi Redmi 6A
A Redmi 6A a gyártó belépőszintű készüléke a legújabb szériából, amely szakít az eddigi Snapdragon hagyományokkal és visszatért a típusnál visszatért a MediaTek processzor, hogy el olcsó, és energiahatékony processzorral vértezze fel az új készülékét.
A telefon külsőre nagyon hasonlít a Redmi 5 szériára. Itt is 18:9 kijelző arányt kapunk, az 1440 x 720 pixel felbontású IPS kijelző 5,45 colos. A készülék mérete 14.75 x 7.15 x 0.83 centiméter, súlya pedig 145 gramm.
A Redmi 6A legnagyobb újdonsága a MediaTek MTK6762M processzor, azaz a Helio széria új tagja, a Helio A22. A gyártónál a „P” a középkategória, az „X” pedig a felsőkategóriás processzorait takarja, így máris sejthetjük, hogy nem egy új csúcsprocesszorral állt elő a kínai gyártó. A Helio A22 négy magos processzor, ami maximálisan 2.0GHz-re képes, és ami már 12nm-es csíkszélességgel készül. Ezzel nem csak kisebb fizikai mérettel rendelkezik a processzor, de energiafelhasználása és az általa termelt hő is alacsonyabb a kisebb csíkszélesség miatt, mint korábbi társainak.
Belépőszintű készülékként 2GB memóriát szereltek a telefonba, a belső tárhelye pedig 32GB-os, amit természetesen microSD kártyával 256GB-ig bővíthetünk, hogy legyen helye a képeinknek, videóinknak. Az 5,45 colos kijelző feletti előlapi kamera 5 megapixel felbontású és a Xiaomi ellátta arcfelmerő funkcióval, így nem csak a hátlapi ujjlenyomat olvasóval védhetjük az adatainkat, hanem lehetőségünk van arcazonosításra is. A hátlapra szerelt kamera 13 megapixel felbontású, f/2.2-es rekeszértékkel, PDAF autofókusszal és LED villanóval karöltve. Videókat maximálisan FullHD felbontásban rögzíthetünk 30fps mellett.
A készüléken 3.5mm-es fülhallgató csatlakozó is helyet kapott, a beépített 3000mAh kapacitású akkumulátorát pedig microUSB portján keresztül tölthetjük fel. b/g/n WiFi, Bluetooth 4.1, GPS+GLONASS is a repertoár részét képezi. Két nanoSIM kártyát kezel és támogatja a 800MHz-es B20-as LTE-t is, így nem lesz gond a gyors internetelérés sem. A telefon Global Version, MIUI9 felülettel, rendszere pedig a legújabb Android 8.1, ami a droidos rendszer legújabb verziója.
A Xiaomi Redmi 6A 119,99$-os áron egy új, az alsó kategóriát meghódítani kívánó készüléket alkotott. És ennek a célnak az elérésére meg is van minden esélye!
A Xiaomi Redmi 6A telefont itt találod
Az EU Express szállítással pedig áfa és vámmentesen rendelhető meg!
Xiaomi Redmi 6
A Redmi 6 is MediaTek processzort kapott, de míg a 6A a legelső lépcsőfok a belépőszintre, addig a Redmi 6 már egy erősebb MediaTek P22-es processzorral rendelkezik. A P22 egy viszonylag új chip, amit a gyártó idén jelentett be. A 8 darab ARM Cortex-A53 maggal operáló processzor maximálisan 2.0GHz-re képes. A 12nm-es gyártástechnológiának köszönhetően kevésbé melegszik és a fogyasztása is alacsony. A 64 bites processzor mellett egy IMG PowerVR GE8320 grafikus gyorsító kapott benne helyet.
A készülék mérete teljesen megegyezik a 6A méreteivel, tehát itt is 14.75 x 7.15 x 0.83 centiméteres dimenziókkal számolhatunk, súlya 146 gramm. Az azonos méretből adódóan ugyanaz a méretű és felbontású panel került bele, mint a kisebb testvérébe, tehát itt is egy 18:9 kijelző arányt kapunk, az 5.45 colos 1440 x 720 pixel felbontású IPS kijelzőn.
Memóriából és tárhelyből itt már két kiszerelésből válogathatunk, azaz választhatjuk a 3/32GB vagy a 4GB memóriával és 64GB tárhellyel szerelt verziót is.Az előlapra egy 5 megapixeles szenzor került, míg a hátlapon már dupla optikát kapunk, így egy 12+5 megapixeles kamera került a hátlapi ujjlenyomat olvasó mellé.
Úgy látszik a Redmi 6 széria megmaradt a 3000mAh kapacitású akkumulátornál, így ekkora telep került a Redmi 6-ba is. Adatkapcsolatok terén van nekünk B20-as 4G és két nanoSIM kártyát kezel a készülék. Emellett b/g/n WiFi, Bluetooth 4.1, GPS+GLONASS képes a készülék. A fedélzetén természetesen a legújabb Android 8.1 rendszer fut a MIUI felülettel.
Jól eltalálta a lépcsőket a két típus között, hiszen a 3/32GB-os verzió 149,99$-ba kerül, ami nem sokkal drágább, mint a Redmi 6A, cserébe viszont több memóriát, nagyobb tárhelyet, erősebb processzort és dupla kamerát is kapunk. Az EU Express szállítással pedig áfa és vámmentesen rendelhető meg!
A Xiaomi Redmi 6 telefont itt találod
A középkategória - Mi A2 és A2 Lite
Xiaomi Mi A2 Lite
A Xiaomi A2 Lite a Google Android One család tagja. Azaz nem a Xiaomi-tól megismert MIUI felülettel találkozunk, hanem a Nexus készülékekből is ismerős stock felülettel. A legelső Google One program keretében megalkotott Xiaomi Mi A1 óriási sikereket ért el itthon is, így nem kellett sokat várni a folyatásra, amiből a gyártó egyszerre két típust is piacra dobott a szérián belül. Az első, a „legkisebb” Xiaomi Mi A2 Lite.
Olcsóbb variáns lévén egy igen magas felbontású 2280 x 1080 pixeles, 5.84 colos, notch-os panellel rendelkezik a Lite. A kamera és a mellette lévő szenzorok mellé nyúlik a kijelző, így még nagyobb területet fedve le az előlapból. Így, aki egy olcsó, de megbízható gyártótól származó notch-al ellátott készüléket szeretne, az nyugodt szívvel választhatja az A2 Lite-ot, hiszen a kategóriájában a Xiaomi megint egy remek készüléket alkotott.
Processzorból az előd Mi A1-ben megtalálható Qualcomm Snapdragon 625 processzort kapta. A 625 14nm-es csíkszélességgel készül, maximálisan 2,0GHz-re képes. A Mi A2-ből két változatot készített a gyártó egy 3/32GB-os és egy 4/64GB-os verziót. Lehetőséget kapunk a belső tárhely bővítésére is, így a dual SIM foglalat egyik helyére egy maximálisan 256GB méretű microSD kártyát is behelyezhetünk. A telefon 2,4 és 5GHz-es WiFi, Bluetooth 4.2, GPS és a B20-as frekvenciát is ismeri. Utóbbi fontos a számunkra, hiszen a szolgáltatók előszeretettel használják a B20-as sávot, így vidéken sem kell a lassú edge kapcsolaton interneteznünk.
Az 5,84 colos kijelzője felett egy 5 megapixeles kamerát kapott a telefon és lehetőségünk van arcalapú feloldásra is. A hátlapi kör alakú ujjlenyomat olvasó mellé pedig egy 12+5 megapixeles optikát helyezett el. Természetesen itt is a legújabb Android jár a telefonhoz, az Android 8.1. A készülékbe egy 4000mAh kapacitású akkumulátor került, így ezzel végre visszakerült a Xiaomi a 4-és számmal kezdődő akku kapacitáshoz, aminek nagyon sokan fognak örülni.
A Xiaomi Mi A2 Lite kifejezetten olcsó lett és a legolcsóbb verzió is megkapta a notch-ot. Így a 3/32GB-os verzióért 199,99$ míg a 4/64GB-os verzióért 229,99$-t kérnek. Természetesen mindegyik készülék áfa és vámmentesen rendelhető meg az EU Express szállítással.
A Xiaomi Mi A2 Lite telefonokat itt találod |
Xiaomi Mi A2 Lite 3/32GBXiaomi Mi A2 Lite 4/32GBXiaomi Mi A2 Lite 4/64GB |
Xiaomi Mi A2
A nagyobbik testvér a Xiaomi A2 egy igazi középkategóriás mobil lett, de a memória és tárhelyének mennyisége kiemeli a középkategória sivárságából. A gyártó úgy döntött, hogy ha már egy új taggal bővíti az „A” szériát, az feleljen meg mindenki igényeinek. Így két változatot készítettek belőle, egy 4 és 6GB-al szerelt verziót, A belső tárhely mérete pedig 64/128GB, amit már nem tudunk tovább növelni microSD kártyával, de valószínűleg ez a mennyiség jó ideg elegendő lesz.
Processzorból egy erősebb példányra esett a Xiaomi mérnökeinek választaása, mint ami z A2 Lite-ban kapott helyet. Így a Qualcomm féle Snapdragon 660-at építették be a telefonba. A Snapdragon 660 14nm-es gyártástechnológiával készült, nyolc darab 64 bites Kryo 260 processzormaggal rendelkezik, ami maximálisan 2.2 GHz-en üzemelhet. A grafikus feladatokat az Adreno 512-re bízták. Ilyen processzor kapott helyet többek között az Oppo R15 Pro és a BlackBerry KEY2-ben is.
A Mi A2 egy 5,99 colos 2160 x 1080 pixel felbontású kijelzőt kapott, felette egy 20 megapixeles kamera kapott helyet. A notch a Lite kiváltsága maradt, az A2 nem kapott szenzorszigetet körbeölelő kijelzőt. A teljesen fém ház hátulján 12+20 megapixeles felbontású kamerákat a Xiaomi mesterséges intelligenciája segíti a lehető legjobb képek elkészítésében. A hátlapon természetesen ujjlenyomat olvasó is található. A 2,4 és 5GHz-es WiFi szinte már alapnak számít, mellé jön még a Bluetooth 5.0 és a GPS+GLONASS+BDS páros. Természetesen, ahogyan már kitértünk rá, támogatja az idehaza is használt frekvenciákat is, így a B20-as 4G sem akadály a két nanoSIM kártyát kezelő készüléknek.
A telefon akkumulátora 3010mAh kapacitású, fedélzetén pedig a legújabb Android 8.1-es operációs rendszerrel. Jelenleg 269,99$-ba kerül a 4/32GB-os, 299,99$-ba kerül a 4/64GB-os és 349,99$-ba kerül a 6/128GB-os készülék.
A Xiaomi Mi A2 telefonokat itt találod |
Xiaomi Mi A2 4/32GBXiaomi Mi A2 4/64GBXiaomi Mi A2 6/128GB |
A felsőkategória - Xiaomi Mi 8 és Black Shark
Xiaomi Mi 8
A Xiaomi Mi 8 egy ízig-vérig felsőkategóriás készülék. A 6.21 colos kijelző FHD+ felbontást kapott. Ez a 2248 x 1080 képpont egy AMOLED megjelenítőn kapott helyet, tehát a feketék tényleg feketék lesznek a kijelzőn és természetesen kapunk Always On módot is. A Mi 8 lett a legelső notch-os készülék a gyártó felsőkategóriájában.
A Snapdragon 845 a Qualcomm új chipje, ami a legújabb Kryo 385 magnak köszönhetően hihetetlen teljesítményre képes. A 8 magos processzor 2.8GHz-en pöröghet maximálisan, a grafikai feladatokért az Adreno 630 felel. A Mi 8 azzal robbantott nagyon, hogy a megjelenéskor elérhető AnTuTu benchmark-ban 300.000 feletti pontszámot ért el, ami hihetetlenül magas érték.
A memóriát sem spórolták ki, így a legkisebb verzióban is 6GB áll a rendelkezésünkre, tárhelyből pedig 64GB-ot kapunk. Ezen kívül 2x2 MIMO Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4/5GHz-es WiFi-t kapunk, a Bluetooth verziója már 5.0 és a pozícionálást a GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, Qzss képes antenna rendszer segíti. Sokaknak jó hír lehet, hogy NFC támogatást is kapott a készülék.
A telefon előlapjára egy 20 megapixeles kamerát építettek, a hátlapon pedig a DxOMark tesztjében a Galaxy S9+ készülék minőségével azonos pontszámot kapott, két 12 megapixeles szenzor került, így a képminőségre nem lehet panaszunk.
Természetesen ujjlenyomat olvasó is található a készüléken, de az előlapra még egy infravörös szenzort is beépítettek, ami segíti az arcazonosítást. Két nanoSIM kártyát kezel a készülék és nem hagyták ki azt a ziccert sem, hogy ne támogassa a nálunk is használt B20-as 800MHz-es LTE-t, így vidéken is mindig lesz internetünk és a 4G kapcsolaton is száguldhatunk. Az akkumulátora 3400mAh kapacitású, ami elsőre kevésnek tűnhet, de az erős Snapdragon 845 processzor nem csak hihetetlen gyors, hanem alacsony fogyasztású, így energiatakarékos is.
A csúcs telefonok között tarthatjuk számon a Xiaomi Mi 8-at, de szerencsére nem kell horribilis árcédulával számolnunk. A 6/128GB-os verzió jelenleg 499.99$-ba kerül, ami odapirít a konkurencia termékeinek. Természetesen a Xiaomi Mi 8 is, az EU Express szállítással áfa és vámmentesen rendelhető meg!
A Xiaomi Mi 8 telefont itt találod
Xiaomi Black Shark – A gamer mobil
A Xiaomi rendkívül széles palettával rendelkezik a mobiltelefonos szegmensben. Sikeresen fed le minden kategóriát, ám egy eddig kimaradt. A legújabb Snapdragon 845 chip lehetővé tette, hogy olyan erőt használhassunk a mindennapokban, ami életre keltette a gamer telefonokat. Ebből a Xiaomi sem szeretett volna kimaradni, így megalkotta a Black Shark készülékét.
A mobil külseje nem a megszokott formákkal jelentkezik, ezért is lett gamer mobil a Black Shark. A 161,6 x 75,4 x 9,25 milliméteres dimenziókkal rendelkező készülék hátulján a márka logó még világítani is képes. Az előlapra került az ujjlenyomat olvasó. Sajnálatos tény, hogy az USB Type-C port mellett nem kapunk 3.5mm-es fülhallgató csatlakozót.
A legújabb Snapdragon 845 egy nyolc magos processzor, ami 2.8GHz-ig skálázódhat. A telefon gyors, 6GB DDR4X memóriát kapott. A tárhelye pedig a szóbeszéddel ellentétben 64GB, ami a szintén gyors UFS 2.1 szabványú. Természetesen nem kell ennél a szintnél megállnunk, hiszen választhatjuk a 8/128GB-os verziót is. Külön képfeldolgozó processzort is kapott a telefon, hogy élethűbb, színekkel teli képet kaphassunk.
A Qualcomm a DynamIQ technológiát vetette be, így a nyolc mag teljesen eltérő lehet, és már nem kell egy klaszteren belül egy fajta designt használni, így több, mint 30%-os növekedés érhető ez a 835-höz képest úgy, hogy az új processzor kevesebbet fogyaszt. A mellékelt Adreno 630 GPU pedig szintén 30%-kal gyorsabb az elődjénél. A mérnökök pedig még egy apró hővezető csővel is ellátták, így biztosítva a Snapdragon 845 processzornak a kellő hőmérsékletet.
A telefon 5.99 colos kijelzője 2160 x 1080 pixeles felbontással rendelkezik. Kontrasztaránya 1500:1, fényereje pedig 550 nit, így még napsütéses időben is élvezhetjük kedvenc játékunkat. Sokaknak jó hír lehet, hogy nem kapott notch-ot, mint a Xiaomi Mi 8. Az előlapra egy 20 megapixeles kamera került, míg a hátlapon egy 12+20 megapixeles optika várja a tökéletes képek elkészítését. Természetesen videót 4K felbontásban is rögzíthetünk és lehetőség van 120 FPS lassított videók készítésére is.
A beépített 4000mAh kapacitású akkumulátort pedig a Qualcomm QC3.0 szabványt támogató töltőjével, 18W teljesítménnyel láthatjuk el energiával. A külön beszerezhető gamepad a telefon aljára csatlakoztatható, ami Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál a telefonunkkal. A GPS, Bluetooth 5, 2.4/5GHz WiFi támogatása már szinte alapkövetelmény és a telefon természetesen a legújabb Android rendszerrel a 8.1 Oreo-val érkezik. A dupla nanoSIM kártyát kezelő telefon is megkapta a 800MHz-es B20-as LTE-t támogatást, így gond nélkül internetezhetünk vele a hazai 4G hálózatokon.
A Black Shark 499,99$-os ára, ugyanannyi, mint a Xiaomi Mi 8, így aki egy gamer telefont szeretne, hogy olyan extrákat kapjon, mint a vízhűtés vagy a csatlakoztatható kontroller, akkor nekik a Black Sharkot találták ki.
A Xiaomi Black Shark telefont itt találod